هیئت مذهبی جامعة الحسین علیه السلام فریمان

هیئت مذهبی جامعة الحسین علیه السلام فریمان

فکر ،حرکت عقل است و ذکر،حیات دل. هیئت آمیزه ای است از فکر و ذکر. هیئت،محل گردآمدن به دور شمع است،پروانه وار. هیئت یعنی شبی که پروانه ها به دور شمع،بال می زنند. یعنی صدای نور شمع،که پر را می سوزاند و ناله می آفریند. ارزش هیئت به شمع آن است نه به جمع ما ناپروانه ها،که به ادای بال و پر زدن دل خوشیم.
اینجا خیمه جامعه الحسین فریمان در فضای مجازی ست. هیئتی که بیش از 15 سال پیش با ذکر یا مهدی و با استعانت از ارواح مطهر 380 شهید فریمان شکل گرفت. و امروز بعد از سال ها، بیرق هیئت به نام حضرت سیدالشهداء افراشته می شود. امروز هم برای شهید شدن فرصت هست، باید دل را صاف کرد...

یادآوری: چنانچه از شهدا و رزمندگان فریمانی و فعالیتهای اجتماعی در فریمان عکس، سند، فیلم و ... در اختیار دارید، برای انتشار به رسم امانت به ما بسپارید
.................................
خراسان رضوی- فریمان
صندوق پستی: 188-93916
پیام کوتاه: 3000502600
کانال تلگرام: jameatolhosein@

۱۵۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

منم

  • خادم الشهدا

در دوازدهمین روز از شهریورماه سال 1343 هم زمان با سال‌های اوج‌گیری نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و در خانواده‌ای مذهبی و متدین، فرزندی مبارک به دنیا آمد که نامش را عباسعلی گذاشتند.

عباس در خانواده مذهبی که مانوس با مجالس ائمه‌ی اطهار(سلام و صلوات الهی بر آنان باد) هستند، تربیت یافت و در همان دوران کودکی، موفق به حفظ چند سوره از قرآن کریم شد. به خواندن نماز علاقه‌ی زیادی داشت و در کودکی همیشه در کنار پدرش به نماز می‌ایستاد و در عین حال، رابطه‌ی صمیمی با معلمان مدرسه داشت.

او از این که برخی از دانش آموزان نسبت به معلمان خود بی‌احترامی می‌کردند، ناراحت بود و در عین حال در بین اقوام و همسایه‌ها نیز از محبوبیت خاصی برخوردار بود.

او از همان ابتدا پایش به مسجد خاتم‌النبیین باز شد؛ حضور در محلی که زمینه‌های تربیت صحیح دینی و تلاش برای کسب کمالات معنوی را در او تقویت نمود.

هنوز در و دیوار مسجد خاتم النبیین یاد و خاطره‌ی عباسعلی را در ذهن خود دارد و فضای مسجد هنوز هم معطر به عطر خوش عباسعلی است.

تحصیلات دوره ابتدایی را در دبستان آیت الله طالقانی گذراند و پس از آن برای ادامه‌ی تحصیل وارد مدرسه راهنمایی دکتر شریعتی فریمان شد.

  • خادم الشهدا


  • خادم الشهدا

مردان غیور قصه ها برگردید

یکبار دگر به شهر ما برگردید

 دیروز به خاطر خدا می رفتید

 امروز به خاطر خدا برگردید

تشییع شهید عباسعلی پورافخم

  • خادم الشهدا
  • خادم الشهدا

  • خادم الشهدا

شهادت نامه عشاق را امضاء کنیم...

دستنوشته های شهید عباسعلی پورافخم

  • خادم الشهدا
در چشم ها اگرچه به ظاهر غروب کرد
شکوه و سرخ در ابدیت دمیده است
نفر وسط شهید عباسعلی پورافخم
  • خادم الشهدا

چابک سواران... سنگر نشینان

  • خادم الشهدا

مزارشهدای گمنام فریمان-فاطمیه

  • خادم الشهدا