هیئت مذهبی جامعة الحسین علیه السلام فریمان

هیئت مذهبی جامعة الحسین علیه السلام فریمان

فکر ،حرکت عقل است و ذکر،حیات دل. هیئت آمیزه ای است از فکر و ذکر. هیئت،محل گردآمدن به دور شمع است،پروانه وار. هیئت یعنی شبی که پروانه ها به دور شمع،بال می زنند. یعنی صدای نور شمع،که پر را می سوزاند و ناله می آفریند. ارزش هیئت به شمع آن است نه به جمع ما ناپروانه ها،که به ادای بال و پر زدن دل خوشیم.
اینجا خیمه جامعه الحسین فریمان در فضای مجازی ست. هیئتی که بیش از 15 سال پیش با ذکر یا مهدی و با استعانت از ارواح مطهر 380 شهید فریمان شکل گرفت. و امروز بعد از سال ها، بیرق هیئت به نام حضرت سیدالشهداء افراشته می شود. امروز هم برای شهید شدن فرصت هست، باید دل را صاف کرد...

یادآوری: چنانچه از شهدا و رزمندگان فریمانی و فعالیتهای اجتماعی در فریمان عکس، سند، فیلم و ... در اختیار دارید، برای انتشار به رسم امانت به ما بسپارید
.................................
خراسان رضوی- فریمان
صندوق پستی: 188-93916
پیام کوتاه: 3000502600
کانال تلگرام: jameatolhosein@

۲ مطلب در تیر ۱۳۹۰ ثبت شده است

پایگاه عبری‌زبان «اسرائیل دیفنس»، ۵ سال پس از آغاز جنگ ۳۳ روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان و حزب‌الله در گزارشی به نقل از محافل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نوشت که این رژیم دو فرصت را که یکی در آغاز جنگ ۳۳ روزه بوده است برای ترور سید حسن نصرالله از دست داده است و پس از این از پی بردن به محل اختفای وی عاجز مانده است.اسرائیل دیفنس نوشت، اسرائیل پس از آنکه تصمیم گرفت نصرالله را ترور کند، وی مخفی شد و فرصت از دست رفت و همه تلاش‌های نیروی هوایی اسرائیل به شکست انجامید.بنا بر گزارش نهادهای اطلاعاتی نظامی اسرائیل، حداقل دو فرصت برای ترور دبیر کل حزب‌الله لبنان وجود داشته است که از دست رفته است؛ اول روز به اسارت گرفته شدن «اودی گلد فاسر» و «الداد رگیو» دو نظامی اسرائیلی است. همان روز نصرالله عصرهنگام در یک دیدار مطبوعاتی و در جمعی از مردم در قلب بیروت حاضر شد؛ جایی که می‌شد از طریق هواپیما آن را بمباران و او را ترور کرد.فرصت دوم نیز در ۲ شبانه روز اول جنگ [۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶] بود که نصرالله بسیار عادی و بدون اینکه نگران زندگی خود از طرف اسرائیل باشد، رفتار می‌کرد. دو شب اول جنگ فرصت دیگری بود که اسرائیل از دست داد. نهادهای اطلاعاتی اسرائیل متعقدند که رهبر حزب‌الله آن دو شب در خانه خود در ضاحیه بوده است ولی نصرالله پس از آنکه پل‌های نزدیک ضاحیه بمباران شد، مخفی شد. آن شب منزل نصرالله بمباران نشد و همین امر، کافی بود تا نصرالله منزل را ترک کند. شب سوم ضاحیه بمباران شد.در این گزارش اذعان شده است که از شب سوم به بعد، اطلاعات نظامی اسرائیل تلاش طاقت‌فرسایی برای پی بردن به مکان اختفای نصرالله به کار گرفت حتی در یک روز یکی از محلات بیروت کاملا با ده‌ها تُن بمب سنگین بمباران شد فقط به این دلیل که اطلاعاتی کاملا ضعیف به اطلاعات نظامی اسرائیل رسیده بود مبنی بر اینکه ممکن است نصرالله در این محله پنهان شده باشد.در همین خصوص، روزنامه الدیار لبنان به نقل از گزارش‌های دیپلماتیک اروپایی اعلام کرد که نام دبیر کل حزب‌الله لبنان که در مقطعی از لیست ترور موساد خارج شده بود، به دلیل داشتن شخصیت ممتاز و تاثیرگذار بر سطح وسیعی از افکار عمومی جهان عرب و ساکنان اسرائیل به لیست ترور بازگشت.

  • خادم الشهدا
همه با هم دعا کنیم

امسال نیمه شعبان، شب نیمه، ساعت 11 ،همه باید دعای فرج را بخوانید. دوره سال هم این برنامه راترک نکنید. هر روز به قدری که وقتتان اجازه می دهد قرآن بخوانید، به خود ولی عصر هدیه کنید. اگر این کار را عمل کنید، تو، دوره سال هر روز بالاترین گوهر را که کلام الله است قرائت کنی، به او هدیه کنی ، شب بیست و سوم رمضان که شب قدر است دفتر عملت به امضای او می رسد، آیا با تو چه معامله خواهد کرد؟

افسوس که عمر گذشت و ما از این زندگی بهره ای که باید نبردیم. شما جوان اید! از دوران جوانی کار کنید، قرآن را هر روز ترک نکنید، به امام زمان هدیه کنید، اگر یک گِلی را کنار دسته گُل بگذاری، روز اول اثری نمی بینی اما اگر یکماه این گِل کنار آن گُل بود بعد که برداشتی می بینی بوی گُل می دهد. دل من و تو هم این جور است، یک روز قرآن بخوانی مثل گِلی است که یک روز کنار گُل است، اما اگر یکسال هرروز قرآن بخوانی، آن هم قرآن را به او هدیه کنی، به این هدیه برمی گردد به او، دیگر کار، کارتو نیست؛ می شود از من و تو هدیه ای به سلیمان زمان. آن وقت او به کرمش با ما چه معامله خواهد کرد؟! این است مقام ، منصب، این است راه ارتباط با ولی عصر.

شما تصور می کنید که او از نظرها پنهان است ولی خبر ندارید که چشم ها از دیدن او محروم است اما اشعه انوار او برهمه این دلها می تابد. خودش فرمود: ما شما را فراموش نمی کنیم، ما مراعات شما را از دست نمی دهیم. همه شما تحت نظر او اید، سعی کنید از این نظر بیگانه نشوید. نماز را اول وقت بخوانید، رابطه را با خدا حفظ کنید، قرآن را هر روز بخوانید، به او هدیه کنید. با این دو عمل ، هم به مبدأ عالم مرتبط اید، هم به حجت او، سعادت دنیا وآخرت نصیب همه شماست.

فراخوان آیت‌ الله‌ وحید خراسانی

اللهم کن لولیک الحجة بن الحسن صلواتک علیه وعلی آبائه، فی هذه الساعة وفی کل ساعة ولیا وحافظا وقائدا وناصرا ودلیلا وعینا حتی تسکنه أرضک طوعا وتمتعه فیها طویلا.

اللهم أصلح کل فاسد من أمور المسلمین، اللهم صل وسلم علی ولیک وحجتک صاحب العصر والزمان عدد ما فی علمک، بحق محمد وآله الطاهرین، والحمد لله رب العالمین.

بخشی از سخنان آیت الله وحید خراسانی در مشهد


  • خادم الشهدا